Ogłoszenia na 5 niedzielę zwykłą


 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Po nabożeństwie spotkanie członków Żywego Różańca w refektarzu domu zakonnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do tej modlitwy.

 

W sobotę – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. „Bogu zawsze chodzi o dobro całego człowieka. Świadczyły o tym uzdrowienia dokonywane przez Chrystusa. Dziś przejawia się to w sakramentach uzdrowienia, czyli w spowiedzi, namaszczeniu chorych oraz w Komunii Eucharystycznej” – napisał Benedykt XVI w Orędziu na XX Światowy Dzień Chorego.

W tegorocznym przesłaniu, poświęconym wspomnianym już sakramentom, nie brak też odniesień do Roku Wiary, który rozpocznie się w październiku. Nawiązuje już do tego samo hasło Dnia: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00, która połączona będzie z udzieleniem Sakramentu Chorych oraz tzw. błogosławieństwem lourdzkim. Osoby chore i starsze, które nie mogą przybyć do świątyni, odwiedzimy w tym dniu z posługą sakramentalną w domach, w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia należy dokonać w zakrystii.

 

Wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.