Ogłoszenia na Adwent


1. Adwent to czas przygotowania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wydarzenie to objawia nam miłość Boga do całego rodzaju ludzkiego. Wyraziła się ona tym, że Bóg posłał nam swojego Jedynego Syna, abyśmy nie umarli, ale mieli życie wieczne.

Zapraszamy do adwentowego czuwania razem z Maryją, która będąc brzemienną oczekuje narodzin Jezusa. Wyrazem tego czuwania niech będzie nasza obecność na mszach św. roratnich. Będziemy je sprawować w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Szczególną zachętę kierujemy do dzieci, które zapraszamy z lampionami. Każde dziecko, które będzie uczestniczyć w roratach z lampionem zostanie nagrodzone na koniec Rorat.

2. Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece oraz opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Na mocy dyspensy udzielonej Konferencji Episkopatu Polski przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 9 kwietnia 2013 r.,  Konferencja Episkopatu Polski postanawia, aby w dniu 8 grudnia 2013 r., kiedy to wypada II niedziela Adwentu, dla dobra duchowego wiernych świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. W imieniu Sołectwa Łukęcin oraz Ojców i Braci Paulinów w dniu 5 grudnia w czwartek zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy w kościele mszą św. o godz. 17.00, a po niej nastąpi powitanie św. Mikołaja i rozdanie prezentów.