Ogłoszenia na Adwent


Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Ma on nas duchowo przygotować na powtórne przyjście Chrystusa oraz Uroczystość Bożego Narodzenia. W Polsce w tym czasie sprawujemy tradycyjne Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty odprawiamy w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Zachęcamy szczególnie dzieci do udziału w roratach z lampionami (na koniec Rorat na dzieci, które w nich uczestniczyły będzie czekać niespodzianka).

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie: 5 i 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które prowadzi „Caritas”, uzyskując w ten sposób środki na pomoc najbardziej potrzebującym.

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W grudniu i styczniu jest bardzo dużo wolnych intencji mszalnych – także w niedzielę. Zachęcamy do zamawiania mszy św. zarówno za żywych  jak i zmarłych. Niech Rok Wiary złączy nasze życie z Eucharystią.

Zbieramy ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do naszego parafialnego żłóbka. Ofiary można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

W niedzielę 16. Grudnia podczas trwania wizytacji generalnej w naszym klasztorze,  mszy św. będzie przewodniczył  i słowo Boże wygłosi Wikariusz Generalny naszego Paulińskiego Zakonu O. Arnold Chrapkowski.