Ogłoszenia na czwartą niedzielę kwietnia


  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kościół w Polsce obchodzić go będzie pod hasłem: „Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Niech ten czas stanie się okazją do intensywnej modlitwy o miłosierdzie dla świata i każdego z nas, czasem pojednania się z Bogiem i przebaczenia drugiemu człowiekowi a także, jeśli to możliwe, wyjścia z konkretną pomocą do człowieka potrzebującego, któremu możemy okazać miłosierdzie. Wyrazem tej pomocy będzie dziś również zbiórka do puszek na potrzeby Caritas po każdej Mszy św.
  2. Od 1 maja  – tj. środy – Msze św. w dni powszednie w naszym kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 2000, a w niedziele jak dotychczas o godz. 1000 oraz o 1630.
  3. W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską w dni powszednie o godz. 1930, a w niedzielę o godz. 930. Weźmy w nich udział, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny i ojczyznę, nasze troski i radości.
  4. Dnia 3 maja będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii  – NMP Królowej Polski. Nabożeństwo majowe o godz. 9.30. Msze św. o godz. 1000 i 1630 na których Słowo Boże wygłosi o. Maksymilian Stępień – podprzeor  klasztoru paulińskiego we Wrocławiu. 
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy Koło Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na różaniec o godz. 1930 oraz zmianę tajemnic różańcowych.
  6. Serdecznie dziękujemy Paniom: Krystynie Kozickiej, Justynie Kowal i Leokadii Kowal za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W następną sobotę o pomoc w sprzątaniu prosimy Panie: Małgorzatę Lao i Katarzynę Pietrzak. Dziękujemy wam za tę posługę i troskę o kościół.