Ogłoszenia na czwartą niedzielę lutego


  1. Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700. W niedzielę zaś o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy 20 minut przed każdą Mszą św.
  2. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: w poniedziałek przed Mszą świętą o godz. 1650 modlimy się litanią do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorek o tej samej godzinie modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w środę po Mszy świętej Nowenną do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
  3. W Środę Popielcową – 26 lutego – rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. sprawowaną o godz. 1700, z obrzędem posypania głów popiołem. Ten znak niech nam uświadomi, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty i nawrócenia. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich (KPK, kan. 1252).
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 1630, a Gorzkie żale w niedziele o godz. 930.
  5. Dziękujemy Paniom: Indze Wybierek, Lidii Radeckiej oraz Lucynie Derda za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy wam za tę posługę i troskę o kościół.