Ogłoszenia na czwartą niedzielę października


1.     Przypominamy, że Msze święte w tygodniu odbywają się o godz. 1700, a w niedziele o 1000 i 1630. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą.

2.     Ostatnie nabożeństwa różańcowe odbędą się w naszym kościele w poniedziałek, wtorek oraz środę o godz. 1630.

3.     Dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Pakistan – przerwać milczenie”. Jest on obchodzony w Kościele katolickim w Polsce od 2009 roku jako dzień szczególnej pamięci, modlitwy i materialnego wsparcia chrześcijan obecnie prześladowanych na całym świecie.  Co roku 105 tysięcy chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych! W ponad 116 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji! Po Mszach św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek jako wsparcie materialne dla prześladowanych chrześcijan.

4.     Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Będziemy ich wspominać we wspólnej modlitwie opartej na tradycyjnych wypominkach. Gotowe karty na wypominki znajdują się na stoliku z obrazkami. Prosimy o ich czytelne wypełnienie i pozostawienie w zakrystii.

5.     We środę 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w naszym kościele tylko o godz. 10.00. Przed Eucharystią, tak jak w kolejne osiem dni listopada, pomodlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu oraz nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Różaniec za zmarłych zapisanych w wypominkach w dzień powszedni o godz. 16.30. a w niedzielę przed mszą św. o godz. 10.00. W Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 17.00 Msza św. w intencji naszych bliskich zapisanych w wypominkach.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W najbliższą sobotę zapraszamy Koło Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych oraz Mszę św.

7.    Dziękujemy Paniom Małgorzacie Lao z córką i Katarzynie Pietrzak za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości kościoła prosimy Panie Barbarę Kołodziej i Panią Martę Miodońską. Dziękujemy za troskę o kościół parafialny.