Ogłoszenia na drugą niedzielę grudnia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 roku

 

  1.     Msze święte w tygodniu odprawiane są o godz. 1700, a w niedziele o 1000 i 1630. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą.

2.     Zapraszamy do udziału w naszych stałych tygodniowych praktykach modlitewnych. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną ze Mszą świętą o godz. 1700.

3.     Przeżywamy okres Adwentu, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy św. roratniej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.

4.     Zachęcamy dzieci do udziału we Mszach św. roratnich w każde środy, czwartki oraz piątki o godz. 1700. W te dni homilie mszalne skierowane będą szczególnie do nich.

5.     Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

6.     W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej oraz szopki bożonarodzeniowej.

7.     Serdecznie dziękujemy Paniom: Krystynie Kozickiej, Justynie i Leokadii Kowal za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Małgorzatę Lao i Katarzynę Pietrzak. Dziękujemy wam za tę posługę.