Ogłoszenia na drugą niedzielę kwietnia


  1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
  2. Msze święte w tym tygodniu odprawiane są o godz. 1700 do środy włącznie. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą.
  3. Zapraszamy do udziału w naszych stałych tygodniowych praktykach modlitewnych. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną ze Mszą świętą o godz. 1700.
  4. Planujemy dekoracje świąteczne. Można wspomóc to dzieło, składając ofiarę w zakrystii.
  5. Zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę o godz. 900.  
  6. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczniemy o godz. 1800 wprowadzi nas w  Triduum Paschalne. Jako uczniowie Pana Jezusa zasiądziemy z Nim do wspólnego Stołu Eucharystycznego dziękując Mu za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji, która potrwa do godz. 2030.
  7. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1000. Zapraszamy do niej wszystkich parafian i gości. W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy również nowennę do Miłosierdzia Bożego. Piątkową Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800, a po niej Droga Krzyżowa w naszym klasztornym ogrodzie. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych. Warto pamiętać, że celem postu jest pewien rodzaj ascezy, która ma nam pomóc – poprzez umartwienie – lepiej rozważyć tajemnice śmierci Pana Jezusa. Konkretne ograniczenia, co do posiłków są jedynie narzędziem, nie celem samym w sobie.
  8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 1000. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 1000, 1200 i 1400. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy przynieść świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Triduum Paschalne to najważniejsza Liturgia w roku kościelnym. Niech nasze zajęcia w tych dniach będą podporządkowane udziałowi w Liturgii, a nie odwrotnie. Wyraźmy naszą wiarę i wdzięczność za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.
  9. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 1000 i 1630.
  10. Serdecznie dziękujemy Pani: Katarzynie Kurowskiej wraz z dziećmi Aleksandrą i Bartłomiejem, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panią Ingę Wybierek oraz Lucynę i Lecha Derda. Dziękujemy wam za tę pomoc i troskę o parafialny kościół.