ogłoszenia na I niedzielę Adwentu


  • Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” ma uświadomić nam, że wiara w Kościół to wiara w to, że Bóg, który zstąpił z nieba na ziemię, jest Emmanuelem, Bogiem z nimi. Niech częstsze uczestnictwo we Mszy św. i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
  • Msze św. w niedziele sprawujemy o 1000 i 1630, a w tygodniu o 1700. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również na spowiedź w innym czasie. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 1700.
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II, w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek zaś prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu do 1830.
  • We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W środę 30 listopada Święto św. Andrzeja, Apostoła, zaś sobotę, 3 grudnia wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 1630; jednocześnie uwrażliwiamy, aby spowiedzi bożonarodzeniowej nie odkładać na ostatnią chwilę. Zapraszamy Koło Żywego różańca w sobotę na wspólną modlitwę różańcową o 1630, i wymianę tajemnic różańcowych.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie pocztówki z Łukęcina oraz nasz parafialny biuletyn, a w nim dzisiejszą Liturgię Słowa, komentarze, refleksję i ogłoszenia duszpasterskie.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej i bożonarodzeniowej. Za wszystkie złożone do tej pory ofiary, dziękujemy!
  • Serdecznie zapraszamy 9-11 grudnia 2022 r. na Jasna Górę, młodzież męską (klasa maturalna i starsi), która rozeznaje swoja drogę życiową, na czas modlitwy i skupienia, czyli rekolekcje. Więcej szczegółów na stronie internetowej: powolania.paulini.pl
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie serdecznie zaprasza seniorów naszej miejscowości na spotkanie w ramach programu “Danie wspólnych chwil” które odbędzie się 30 listopada po Mszy św. około godziny 1745 w stołówce w Klasztorze.
  • Niech pierwszy tydzień adwentu wprowadzi nas w atmosferę radosnego oczekiwania przyjścia naszego Pana, zarówno w pamiątce Jego narodzenia, jak i w chwale przy końcu czasów.