ogłoszenia na IV niedzielę Adwentu


  • Kończy się już Adwent czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Pomocą niech będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą modlimy się w czasie wieczornej Mszy św. Ostatnia nowenna 24 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 800. Niech przystąpienie do sakramentu pokuty pomoże nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
  • Msze św. w niedziele sprawujemy o 1000 i 1630, a w tygodniu o 1700. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również na spowiedź w innym czasie. Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godzinie 1700.
  • W Wigilię Msza Św. Roratnia o godz. 800, zaś Paserkę sprawujemy o północy, poprzedzoną wspólnym śpiewaniem kolęd o 2330. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego o 1000 i 1630. Zachęcamy, aby wieczerzę wigilijną rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim, zaś spotkanie przy wieczerzy było okazją do wspólnego kolędowania.
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa. We wtorki o 1650 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek zaś prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu do 1830.
  • Przy wyjściu z kościoła nabyć można woskowe świece na stół wigilijny, zaś w zakrystii można nabyć opłatki oraz świece CARITAS. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej i bożonarodzeniowej. Za wszystkie złożone do tej pory ofiary, dziękujemy!
  • W tym roku wizyta duszpasterska zwana kolędą odbywać się będzie wyłącznie na zaproszenie. Parafian, którzy chcą zaprosić nas do swego domu prosimy o ustalenie terminu kolędy z O. Piotrem telefonicznie pod numerem 796 156 969 lub w zakrystii.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie parafialny biuletyn, a w nim dzisiejszą Liturgię Słowa, komentarze, refleksję i ogłoszenia duszpasterskie.
  • Niech oczekiwanie na spotkanie z Nowonarodzonym Dzieciątkiem Jezus przemienia nasze życie, a wszystkich wokół napełnia Bożym pokojem i błogosławieństwem.