Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkiego Postu


W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za dar i osobę bł. Jana Pawła II w 9 rocznicę śmierci.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W następną niedzielę po mszy św. o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych

Tradycyjnie w Wielki Piątek przeprowadzimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W minionym roku również w naszej parafii to nabożeństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem mimo zlej aury. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.

Zbierane są ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele oraz na nową świecę paschalną. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W dniu 27 kwietnia w niedzielę br. bł. Jan Paweł II zostanie ogłoszony Świętym. Uroczystość ta będzie miała miejsce w czasie mszy św. o godz. 10.00 w Watykanie. Dając okazję do łączności i modlitwy z tym radosnym wydarzeniem poprzez transmisję w telewizji, już dzisiaj informujemy, że w tym dniu msza św. w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.45. a nie o godz. 10.00. Prosimy o powiadomienie znajomych.