Ogłoszenia na Niedzielę Palmową


1.  Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna", a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim"! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.

2. W Wielki Piątek od godz. 10.00. odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.  Prosimy, aby w zakrystii zgłosić tych chorych, którzy chcieliby przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.

4.  W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 10.00.  W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. a po liturgii Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę plaży. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub małych zniczy, które poniesiemy w czasie nabożeństwa, a na końcu zostawimy nad morzem ku czci tych, którzy nie wrócili z morza. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych.

5.  W Wielką Sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. i poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 11.00., 13.00. i 15.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy, aby na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

Zachęcamy do licznego udziału w Triduum  Paschalnym. Tak ułóżmy sobie swoje zajęcia, abyśmy jak najliczniej uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie ono wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.

6.  Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jak w niedzielę o godz. 10.00 i 16.30. Podobny porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.