Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej


Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. Po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Po błogosławieństwie końcowym nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego i wymiana tajemnic różańcowych.

W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Przez uczestnictwo w Mszy św. oraz Procesji  Eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę w rzeczywistą  obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. O godz. 10.00. Msza św., a po niej wyruszy Procesja tradycyjną już trasą ulicą Morską. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Pani Lao oraz Pani Kozicka. Drugi Pani Ligęza, Pani Pietrzak, Pani Mikołajczyk. Trzeci ołtarz Pani Taras i Pani Bogusz. Czwarty Pan Musialski, Pani Wybierek i Pani Włodarczyk.

Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto dawania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie.

W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 20.00, zaś w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania 20 minut przed każdą Mszą św.

Są wolne intencje mszalne. Kto chciałby zamówić Mszę św. może to uczynić w zakrystii.