Ogłoszenia na Nowy Rok 2012


W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek podczas Mszy św. zapraszamy na modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek po Mszy św. nabożeństwo
do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Przypominamy rodzicom, by pomogli w przygotowaniu i posłali do Sakramentu Pojednania swoje dzieci.

Wszystkim tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz Paniom, które je ułożyły oraz posprzątały kościół parafialny, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic oraz łamanie się opłatkiem.

Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie okazanie serca i dary przyniesione do naszego klasztoru. Bóg zapłać.

W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 16.30. Poświęcenie kadzidła i kredy po mszach świętych.

W dniach od 9 do 12 stycznia o. Proboszcz odwiedzi parafian w domach. Bardzo prosi o przygotowanie wody święconej, kropidła,  krzyża, świec. W czasie odwiedzin duszpasterskich modlimy się, śpiewamy kolędę, błogosławimy dom i mieszkańców.

Porządek kolędy przedstawia się następująco:

– w poniedziałek  9 stycznia odwiedzę mieszkańców ulicy Morskiej nr.: 1, 5m.1do 4; 7m.1 do 4.
– we wtorek 10 stycznia  mieszkańców ulicy Morskiej nr.: 9;  9A;  11;  11A;  13; 13A; 15; 15A.
– w środę 11 stycznia mieszkańców ulicy Morskiej nr.: 8;  8m.3;  12;  12A; 16m.1;  16m.3;  20m.2;  20m.4.
– w czwartek 12 stycznia mieszkańców ulic: Morskiej  nr 19, Bursztynowej, Słonecznej, Leśnej oraz ośrodków wypoczynkowych: „Wielki Błękit”, „Muszelka”, „Leśny Zaułek, Skrzat”, „Pionier”, „Polana”.

Pozostałe osoby – jeśli kogoś nie wymieniliśmy – oraz Drogich Gości, którzy przebywają w okresie świąt na terenie naszej parafii i chcieliby spotkać się z Proboszczem, prosimy o zgłoszenie zaproszenia w zakrystii lub telefonicznie.

W dniach od 6 do 14 stycznia zostanie odprawiona nowenna przed Uroczystością  św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Św. Paweł Pustelnik jest patronem Zakonu paulińskiego. W dniu 15 stycznia w Uroczystość Patrona Zakonu Paulinów zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00.  w czasie której będziemy się modlić w intencji Zakonu.