Ogłoszenia na pierwszą niedzielę grudnia 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018 roku

 

  1.     Msze święte w tygodniu odprawiane są o godz. 1700, a w niedziele o 1000 i 1630. Spowiedź w naszym kościele odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą.

2.     Zapraszamy do udziału w naszych stałych tygodniowych praktykach modlitewnych. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast w środy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną ze Mszą świętą o godz. 1700.

3.     Dzisiaj rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Najpiękniejszym wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy św. roratniej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.

4.     Zachęcamy dzieci do udziału we Mszach św. roratnich w każde środy, czwartki oraz piątki o godz. 1700. W te dni homilie mszalne skierowane będą szczególnie do nich.

5.     Dziękujemy pani Agnieszce Świstak i jej siostrze za przygotowanie dekoracji adwentowej do naszego kościoła. W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół. Jest także możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów dekoracji adwentowej oraz szopki bożonarodzeniowej.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

7.     W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

8.     Serdecznie dziękujemy Paniom: Indze Wybierek oraz Lucynie Derda za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Krystynę Kozicką, Justynę Kowal i Leokadię Kowal. Dziękujemy wam za tę posługę.