Ogłoszenia na pierwszą niedzielę marca


  1. Msze święte w tygodniu odprawiane są o godz. 1700, a w niedziele o 1000 i 1630. Spowiedź odbywa się codziennie 20 minut przed Mszą świętą. W tym tygodniu rozpoczniemy malowanie naszego kościoła. Z tej racji msze św. w tygodniu zostają przeniesione do kaplicy zakonnej do soboty włącznie.
  2. Zapraszamy do udziału w naszych stałych tygodniowych praktykach modlitewnych. W poniedziałki o 1650 odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, we wtorki o 1650 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W Środę Popielcową – 6 marca – rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszamy na mszę św. sprawowaną o godz. 1700, z obrzędem posypania głów popiołem. Ten znak niech nam uświadomi, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty i nawrócenia. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich (KPK, kan. 1252).
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 1630, a Gorzkie żale w niedziele o godz. 930.
  5. Serdecznie dziękujemy Paniom: Marcie Miodońskiej i Iwonie Urbańskiej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panią Ingę Wybierek oraz Państwo Lech i Lucynę Derda. Dziękujemy wam za tę posługę i troskę o parafialny kościół.