Ogłoszenia na pierwszy tydzień wakacji


W środę po mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w czasie mszy św. będziemy modlić się o powołanie kapłańskie, zakonne i misyjne.  W piątek po mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.  W  pierwszy  piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 19.30.

W naszym Kościele pw. NMP Królowej Polski w okresie wakacyjnym porządek  mszy św. jest następujący; w niedzielę msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 20.00; a w dni powszednie o godz. 20.00. W soboty wieczorna msza św. z niedzieli, zwłaszcza dla tych, którzy  w świąteczny dzień nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. 20 min. przed każdą mszą św. możliwość  skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

Po zakończonej mszy św. zostanie przeprowadzona przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej kwesta na organizację kolonii dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zagrożoną patologią. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać.  

W Liście Apostolskim Dies Domini Jan Paweł II napisał: „Dla chrześcijan nie jest to sytuacja normalna, gdy niedziela, dzień święta i radości, nie jest także dniem odpoczynku, a w każdym razie trudno im «świętować» niedzielę, jeśli nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu” (DD 64). Dlatego zachęcamy do składania podpisów pod projektem ustawy „Wolna Niedziela”, mającej na celu wprowadzenie zakazu pracy w placówkach handlowych w każdą niedzielę. Akcja ta będzie trwała w naszej parafii od 30 czerwca do 31 lipca br. Szczecińskie Zrzeszenie Kupców będzie udzielało informacji w tej sprawie w niedzielę, 14 lipca br., przy Bazylice Archikatedralnej. Podpisy można złożyć na kartkach w wejściu do kościoła.