Ogłoszenia na trzecią niedzielę czerwca


1.      Msze św. w dni powszednie w naszym kościele parafialnym sprawowane są o godz. 2000, w dzisiejszą niedzielę i Boże Ciało o godz. 1000 i 1630.

2.      Od najbliższej niedzieli, 23 czerwca, w naszej parafii zacznie obowiązywać letni porządek Mszy świętych. W niedziele Msze święte sprawowane będą o godz. 700, 9.00, 10.30 i 20.00, a od poniedziałku do soboty o godz. 20.00. Sobotnia Msza święta z formularza niedzielnego.

3.     Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w czasie których modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywają się one w dni powszednie o godz. 1930, dzisiaj ostatni raz o 930, a w kolejną niedzielę o godz. 1000. Polecajmy w tej modlitwie wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę.

4.     20 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 1000, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Łukęcina. Układ ołtarzy pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7 oraz Państwo Lao oraz Państwo Koziccy i Kowal. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Pani Katarzyna Pietrzak, Pani Marianna Mikołajczyk. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty: Pan Tadeusz Musialski i Pani Agnieszka Świstak. Prosimy by wierni zaangażowali się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Do asysty zapraszamy ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatów. Pana Sołtysa prosimy o dostarczenie drzewek do ozdobienia ołtarzy. Pokażmy naszą miłość do Jezusa Chrystusa przez nasze przygotowanie i uczestnictwo w tym wielkim święcie.

Tego też dnia na Mszy św. o godz. 1000  będziemy gościć naszego paulińskiego neoprezbitera o. Jakuba Napierałę, który posługiwał kiedyś w naszym klasztorze jako brat zakonny. Po procesji eucharystycznej o. Jakub udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.

5.     Jak już ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek wspomagające dzieło pomocy CARITAS. Celem zbiórki jest wsparcie letnich kolonii. W przyszłą niedzielę również będzie mieć miejsce ta zbiórka na ten sam cel.

6.    Dziękujemy Paniom: Lidii Radeckiej, Lucynie i Marzenie Derda za pomoc w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. W następną sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu Panie: Krystynę Kozicką, Justynę i Leokadię Kowal. Dziękujemy wam za tę posługę i troskę o kościół.