Ogłoszenia na trzecią niedzielę października


• Przeżywamy dziś XXII Dzień Papieski, pod hasłem „Blask Prawdy”. Głównym przesłaniem encykliki św. Jana Pawła II Veritatis splendor jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia. Oddalając się od Boga gubi się sens i właściwą perspektywę swojego życia.
Tak jak w ubiegłych latach, podczas zbiórek przy kościołach i na ulicach można będzie pomóc sfinansować stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.

• We wtorek 18 października w święto św. Łukasza Ewangelisty swoje imieniny obchodzi O. Łukasz Biedalak. Polecamy go Waszej opiece modlitewnej jako wyraz wdzięczności za jego pracę w naszej parafii. Ojcu Łukaszowi życzymy wielości łask Bożych, opieki Matki Bożej – Matki i szczególnej Orędowniczki naszego Zakonu; pokoju i radości w podążaniu drogą rad ewangelicznych i życzliwości tych, którym służy.
• Msze św. w niedziele sprawujemy o 10.00 i 16.30, a w tygodniu o 17.00. W październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa odbywają się w dni powszednie o 16.30, a w niedziele o 9.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
• W piątki możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. do 18.30.
• Zbliża się listopad. W oktawie Wszystkich Świętych modlić się będziemy za naszych zmarłych. Karty na wypominki znajdują się przy wyjściu. Prosimy o ich czytelne wypełnienie (inaczej nie będziemy mogli ich wyczytać).
• W poniedziałek 17 października wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, zaś w sobotę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
• Na stoliku pod chórem znajdziecie kartki wypominkowe, pocztówki z Łukęcina oraz nasz parafialny biuletyn, a w nim dzisiejszą Liturgię Słowa, komentarze, refleksję i ogłoszenia duszpasterskie.
• Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Jasnogórskiej, i dobrego przeżycia czasu danego od Boga.