Ogłoszenia na VI niedzielę zwykłą


 

1. We wtorek o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W Środę Popielcową 18 lutego rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który zakończy się obchodami Wielkiego Tygodnia i Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy na mszę św. sprawowaną o godz. 17.00, podczas której dokonany zostanie obrzęd posypania głów popiołem. Ten znak ma każdemu z nas uświadomić, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa nawrócenia i pokuty za popełnione grzechy, które stanowią konieczny warunek zbawienia każdego, kto przyjął wiarę. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych (KPK, kan. 1252).

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.  Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

4. Wczoraj kościół parafialny posprzątały według harmonogramu Panie Barbara Kołodziej i Maria Walczak. Bóg zapłać. Do sprzątania świątyni parafialnej w następnym tygodniu zapraszamy Panią Leokadię  i Marzenę Kowal.

5. Pragniemy podziękować Panu Krzysztofowi Baranowskiemu z Trzęsacza za ofiarowanie swoich organów muzycznych do naszego kościoła parafialnego. Pan Krzysztof wyraził chęć grania na tym instrumencie podczas mszy św. Jesteśmy Jemu za ten czyn dobroci wdzięczni i obiecujemy naszą modlitwę.