Ogłoszenia na Wielki Tydzień 2014


1. Niedziela Palmowa, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna",  a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim"! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar i Sakrament Eucharystii oraz Sakrament Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.

3. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 10.00.  W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. a po liturgii Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę plaży. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub małych zniczy, które poniesiemy w czasie nabożeństwa, a na końcu zostawimy nad morzem ku czci tych, którzy nie wrócili z morza. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego w ramach duchowego przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

4. W Wielką Sobotę  Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. i poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.11.00., 13.00.,  i 15.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy, aby na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum  Paschalnym. Tak ułóżmy sobie swoje zajęcia, abyśmy jak najliczniej uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.

5. Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00 i 16.30. Podobny porządek Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.

6. W dniu 27 kwietnia w niedzielę br. bł. Jan Paweł II zostanie ogłoszony Świętym. Uroczystość ta będzie miała miejsce w czasie mszy św. o godz.10.00 w Watykanie. Dając okazję do łączności i modlitwy z tym radosnym wydarzeniem poprzez transmisję w telewizji,  już dzisiaj informujemy, że w tym dniu msza św. w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.45.  a nie o godz. 10.00. Prosimy o powiadomienie znajomych.

7. Zbierane są ofiary pieniężne na kwiaty i   elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele oraz na nową świecę paschalną. Ofiary można składać w zakrystii.