ogłoszenia na wrzesień 2012 roku


Z dzisiejszą  niedzielą kończymy w naszym kościele parafialnym  pw. NMP Królowej Polski odprawianie mszy św.  jak w okresie letnim. Od jutra msze św. będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00. a w niedzielę o godz. 10.00. i 16.30. 20 min. przed każdą Mszą św. możliwość  skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

 W środę po mszy św. o godz. 17.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła oraz pocztą elektroniczną.

Dożynki Archidiecezjalne – Nadmorskie odbędą się 16 września w Trzebiatowie w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. W programie: godz. 11.00 – prezentacja wieńców dożynkowych i przywitanie zaproszonych gości, godz. 12.00 – msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, godz. 13.30 – korowód dożynkowy na Stadion Miejski,  godz. 14.00 – część artystyczna uroczystości na Stadionie Miejskim.

Poprzez ofiarność wczasowiczów, którzy przybywali do naszego kościoła na msze św. w czasie wakacji jak i dużą ofiarność naszych parafian, została zebrana bardzo duża suma na obicie tapicerskie ławek w naszym kościele parafialnym. Zebrana kwota wynosi 5 600 zł. Ponieważ brakuje jeszcze 1000 zł., postanawiam, że cała taca w I niedzielę października będzie przeznaczona na zebranie tej kwoty. Jeżeli ktoś z wypoczywających chciałby wesprzeć to dzieło jakąkolwiek kwotą, to po zakończonej mszy św. zapraszam do zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom wyrażam wdzięczność i składam Bóg zapłać.

W dniach od 22 do 25 padiernika br. odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasną Górę oraz do Krakowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Noclegi przewidziane są w Domu Pielgrzyma, który jest położony blisko klasztoru jasnogórskiego. Chętnych i zdecydowanych pielgrzymów proszę o zgłaszanie się w zakrystii lub telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bardzo proszę, aby  do następnej niedzieli zgłosić w zakrystii lub telefonicznie dzieci, które w następnym roku mają przystąpić do I komunii św. lub do sakramentu bierzmowania.