Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego


 

1.     Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty.

2.     W tym tygodniu 23 maja tj. czwartek, po raz pierwszy będziemy obchodzić nowe święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Prosimy o waszą modlitwę za nas kapłanów.

3.     Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 10.00 uroczysta msza św., w czasie której Marita Michalska przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa. Prosimy o modlitwę w intencji Marity i jej rodziny, aby nauczyła się kochać i uwielbiać Jezusa w swoim życiu.

4.     Nabożeństwo majowe z litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, znajdujących się w wejściu do kościoła.

5.     Drodzy Parafianie. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Prosimy o ustawienie ołtarzy w tych samych miejscach jak co roku. Niech Pan Jezus Eucharystyczny będzie uwielbiony przez wasze wielkie zaangażowanie w ich budowę. Dzieci do sypania kwiatów prosimy zgłaszać do Pani Marty, która też jest odpowiedzialna za porządek tej posługi w czasie procesji.