Ogłoszenia przed Niedzielą Palmową


 

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

W poniedziałek przypada – przeniesione z dzisiejszej niedzieli – liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlimy się o świętość życia dla każdego  dziecka poczętego.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 10.00.

Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii w Niedzielę Palmową po nabożeństwie Gorzkich Żali.

W następną niedzielę 1 kwietnia przed mszą św. o godz. 9.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

Wracając do tradycji z pierwszych lat istnienia naszej parafii, w Wielki Piątek przeprowadzimy  nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Łukęcina. Pan Burmistrz wyraził już zgodę na przemarsz procesji z kościoła w kierunku plaży. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, byście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej.