Ogłoszenia przedświąteczne


Dzisiaj po mszy św. o godz.10.00. będzie jeszcze możliwość  skorzystania z sakramentu pokuty. Jutro we wtorek wigilijny nie będzie spowiedzi św. w katedrze w Kamieniu Pomorskim.

W poniedziałek udamy się z wizytą do chorych z naszej parafii.

W nadchodzący wtorek msza św. o godz. 8.30. rano i ostatnie roraty. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy lampion roratni.

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie: 5 i 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła, które prowadzi „Caritas”, uzyskując w ten sposób środki do wsparcia najbardziej potrzebujących.

Zbieramy ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do naszego parafialnego żłóbka. Ofiary można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

W Nowym Roku 2014 Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Po 2 latach kolędowania, stwierdzam jako proboszcz, że dla wielu mieszkańców Łukęcina odwiedziny duszpasterskie nie ożywiają i nie pogłębiają wiary katolickiej, rozmowy i nawoływanie do uczęszczania na msze św. i przystępowanie do sakramentów świętych nie skutkują. Wierni, którzy pragną przyjąć kapłana, zaprosić do swego domu po kolędzie,  proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br.

We wtorek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych gromadzimy się w naszych domach, z naszymi bliskimi na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją kolędą, następnie modlitwą przed posiłkiem, odczytaniem fragmentu Pisma św. mówiącym nam o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzieleniem się opłatkiem składając sobie życzenia. W tym dniu zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

W środę 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy – Pasterka. 20 min. przed Pasterką wspólne śpiewanie kolęd, na które serdecznie zapraszamy. Porządek mszy św. w I i II dzień świąt Bożego Narodzenia jak w niedzielę: o godz. 10.00. i 16.30.