Piąta niedziela października


  • Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej br. Pawła Golonkę. Polecamy Waszej modlitwie jego posługę w Łukęcinie, aby przynosiła jak najwięcej owoców duchowych wszystkim, którym będzie posługiwał. Bratu Pawłowi życzymy jak najpełniejszego realizowania powołania zakonnego.
  • Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. O 930 modlitwą różańcem z wypominkami będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Msza Święta sprawowana będzie o godzinie 1000. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Od 2 listopada w oktawie Wszystkich Świętych modlić się będziemy za naszych zmarłych na różańcu o godz. 1630 w dni powszednie, a w niedzielę o 930. Jeszcze dziś można zostawić karty na wypominki. Prosimy o ich czytelne wypełnienie.
  • Odpusty za zmarłych w tym roku możemy uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, nawet tylko w sposób duchowy i modlitwa za zmarłych. Ponadto trzeba spełnić zwykłe warunki odpustu, którymi są: modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca świętego, przyjęcie Komunii św. oraz wolność od przywiązania do grzechu. Osiem z nich to odpusty zupełne, pozostałe są odpustami cząstkowymi.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po liturgii zapraszamy na prywatną Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do 1830; zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych.
  • We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  • Wszystkim Wam życzymy dobrego odpoczynku, pokoju w sercu, dużo czasu na modlitwę i wielu łask za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej.