Pięćdziesiątnica


 1. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską i rozważaniem są sprawowane w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 20.00., a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.
 2. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. o godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin. a po niej msza św.
 3. We wtorek o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym.
 5. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czasie mszy św. wieczornej będziemy się modlić o świętość życia duchowieństwa oraz pobudzać działania zmierzające do zwiększenia liczby powołań do kapłaństwa.
 6. Informujemy że, od 1 maja msze św. w naszym kościele są sprawowane w dni powszednie o godz. 20.00. a w niedziele bez zmian; o godz. 10.00 i 16.30.
 7. 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. Przez uczestnictwo w mszy św. oraz Procesji  Eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę w rzeczywistą  obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. O godz. 10.00. msza św., a po niej wyruszy procesja tradycyjną już trasą ulicą Morską. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Pani Lao oraz Pani Kozicka. Drugi Pani Ligęza, Pani Pietrzak, Pani Mikołajczyk. Trzeci ołtarz Pani Taras i Pani Wybierek. Czwarty Pan Musialski, i Pani Agnieszka.
 8. Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto dawania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty
  i przekazujmy je P. Marcie. Pana Sołtysa Antoniego prosimy o dostarczenie drzewek do ozdoby ołtarzy.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Derda oraz Panu Adamowi Boguszowi za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie: Katarzynę Kurowską oraz Agnieszkę Zielonka-Kubińska. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.
 10. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" prosi o zebranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Gotowe arkusze leżą na stole przy wyjściu z kościoła.