Pierwsza Niedziela Adwentu – ogłoszenia


  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie.
  • Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” kieruje nas na doświadczenie osobowego spotkania z Panem Jezusem poczas każdej Mszy świętej. Rozpoczęty okres Adwentu to przygotowanie do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia – pierwszego przyjścia Zbawiciela między ludzi. Wzorem przeżywania Adwentu niech będzie dla nas Maryja – Matka Adwentowego Oczekiwania. Niech częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy św. roratniej i przystąpienie do sakramentu pokuty pomogą nam w owocnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu.
    W czasie Adwentu zachęcamy do prywatnego adorowania Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie po (wieczornej) Mszy Św. Błogosławieństwo i zakończenie adoracji w tygodniu o 1830, zaś w niedzielę o 1800.
  • Jutro święto św. Andrzeja. O 1630 ostatnie nabożeństwo Różańcowe o ustatnie epidemii i jej skutków, o pojednanie i pokój w narodzie, przebacznie i ducha akceptacji życia, o wynagrodzenie ataków na kościoły i chrześcijan w naszej Ojczyźnie. Jednoczenie zachęcamy do prywatnej modlitwy różańcowej w tych intencjach.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy Koło Żywego Różańca w sobotę na wspólną modlitwę różańcową o 1630, zmianę tajemnic i Mszę św.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, dlatego do końca listopada prosimy Parafian o uczęszczanie na liturgię w soboty, aby w niedziele dać możliwość uczestnictwa we Mszach św. Gościom z poza parafii. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.