Pierwsza niedziela czerwca – ogłoszenia


  1. Msze św. w dni powszednie w naszym kościele parafialnym sprawowane są o godz. 2000, w dzisiejszą niedzielę i Boże Ciało o godz. 1000 i 1630.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywają się one w dni powszednie o godz. 1930, a w niedziele o godz. 930. Polecajmy w tej modlitwie wszystkie nasze sprawy, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę.
  3. 11 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 1000, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Łukęcina. Układ ołtarzy pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7 oraz Państwo Lao oraz Państwo Koziccy i Kowal. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Agnieszka Tałajkowska i Pani Katarzyna Pietrzak. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty: Pani Agnieszka Świstak, Pani Dorota Nagórka i Pan Antoni Rup. Prosimy Was zaangażowali się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Pana Sołtysa prosimy o dostarczenie drzewek do ozdobienia ołtarzy a Pana Adama o czuwanie nad bezpiecznym przejściem procesji. Pokażmy naszą miłość do Jezusa Chrystusa przez nasze przygotowanie i uczestnictwo w tym wielkim święcie.

Z uwagi na niemożliwość zachowania odpowiedniego dystansu między uczestnikami procesji, proszę wszystkich o użycie maseczek nie tylko w kościele ale również w trakcie procesji.

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W naszym konfesjonale zainstalowano dodatkowy wentylator od strony penitenta, mamy nadzieję, że ta korekta w wentylacji zwiększy bezpieczeństwo sanitarne osób korzystających z konfesjonału.

Od jutra będziemy spowiadać przed Mszami świętymi w konfesjonale. Można oczywiście w dalszym ciągu umówić się na spowiedź poza tymi godzinami.