3 niedziela Adwentu


  • Msze św. roratnie sprawujemy w tygodniu o godz. 1700. W niedziele Eucharystia o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie.
  • Dziś już trzecia niedziela Adwentu. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. roratniej i przystąpienia do sakramentu pokuty. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, aby poprzez modlitwę przygotować się na najbardziej owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  • W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu do 1830.
  • Paczuszka dla Maluszka to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do Mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę, która w naszym kościele odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.
  • W zakrystii można nabyć opłatki na wigilijny stół oraz świece CARITAS. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Wszystkim życzymy dobrego przygotowania na przyjście Pana, dużo czasu na przemyślenie własnego życia i motywacji do ascezy.