Trzecia niedziela Adwentu


Przez cały okres Adwentu sprawujemy msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty odprawiamy w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Zachęcamy szczególnie dzieci do udziału w roratach z lampionami (na koniec Rorat na dzieci, które w nich uczestniczyły będzie czekać niespodzianka).

We wtorek przed mszą św. o godz. 16.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę o godz. 17.00. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej parafii spowiedź adwentowa będzie w następną niedzielę od godz. 09.30. Prosimy nie zostawiać spowiedzi św. na dzień wigilijny.

Od kilku lat podczas Adwentu w całej Polsce rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy”. Zebrane środki służą potem działalności charytatywnej, którą prowadzi „Caritas”. Zachęcamy także w tym roku do nabycia świec na stół wigilijny. W ten prosty, ale jakże wymowny sposób możemy pomóc najbardziej potrzebującym. Świece, opłatki na stół wigilijny, kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia, kalendarze jasnogórskie są do nabycia w zakrystii.

Wielu już parafian złożyło ofiarę pieniężną na elementy dekoracyjne do naszego parafialnego żłóbka. Ofiary można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

W Nowym Roku 2015 w dniach 8-9 stycznia, Ojcowie pragną odwiedzić wiernych w naszej parafii w ich domach i przybyć na wspólną modlitwę, pobłogosławić dom i porozmawiać na tematy religijne. Wierni, którzy pragną zaprosić kapłana do swego domu po kolędzie, proszę o osobiste zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 31 grudnia br. Po tym dniu nie będą realizowane zgłoszenia związane z wizytą duszpasterską.

W odpowiedzi na ogłoszenie w Kościele Powszechnym przez Ojca Świętego Franciszka Roku Życia Konsekrowanego, powstała inicjatywa comiesięcznych spotkań modlitewnych, połączonych z refleksją o życiu konsekrowanym, w miejscach historycznego i obecnego posługiwania osób życia konsekrowanego w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Spotkania będą organizowane w każdy 3. piątek miesiąca, poczynając od grudnia 2014 r., a kończąc na styczniu 2016 r. Pierwsze modlitewne spotkanie będzie miało miejsce w kościele Księży Pallotynów w Szczecinie, w parafii pw. św. Jana Ewangelisty, dnia 19 grudnia br. o godz. 18.00. Do udziału w tej modlitwie gorąco zapraszają Księża Pallotyni, Ojcowie Franciszkanie i Siostry Misjonarki Miłości wszystkich wiernych wraz ze swymi duszpasterzami. Uczestnicy tej celebracji mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.