Trzecia niedziela listopada – ogłoszenia


  1. Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie.
  2. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent.
  3. Odpusty za zmarłych w tym roku możemy uzyskać w dowolne osiem dni w całym miesiącu listopadzie. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, nawet tylko w sposób duchowy i modlitwa za zmarłych. Ponadto trzeba spełnić zwykłe warunki odpustu. Są nimi modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca świętego, przyjęcie Komunii św. oraz wolność od przywiązania do grzechu.
  4. Zapraszamy Was do kontynuowania modlitwy różańcowej w listopadzie, codziennie o godz. 1630, w niedziele o 930. Proponujemy intencję: O ustanie epidemii i jej skutków, pojednanie i pokój w narodzie, w rodzinach i w sercach, o powrót do wzajemnego szacunku, o ducha miłosierdzia, przebaczenia, akceptacji życia, o to, byśmy nie poddawali się nienawiści i pogardzie; byśmy nieustannie powracali do ducha Ewangelii, ducha wybaczenia i wspólnoty.
  5. Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, dlatego do końca listopada prosimy Parafian o uczęszczanie na liturgię w soboty, aby w niedziele dać możliwość uczestnictwa we Mszach św. Gościom z poza parafii. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.