Trzecia niedziela po Wielkanocy – ogłoszenia


 

Dnia 3 maja będziemy obchodzić święto patronalne naszej parafii NMP Królowej Polski. O godz. 10.00. będzie sprawowana msza św. a następnie festyn parafialny. Prosimy o zaangażowanie jak największej grupy osób w organizację i świętowanie. Jeżeli ktoś posiada rzeczy, które nadają się na loterię, prosimy o przynoszenie ich do biura parafialnego lub zakrystii. Mile widziani są sponsorzy – dobrodzieje parafii.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Na zakończenie tygodnia Miłosierdzia każdy z nas, może wesprzeć charytatywne dzieła Kościoła, dziś szczególnie budowę Hospicjum Stacjonarnego dla osób terminalnie chorych w Świnoujściu. Bóg zapłać za ofiary na ten cel!

 

Manifestacja obrońców życia ludzkiego i jego godności przemaszeruje dziś ulicami Szczecina. Rozpoczęcie na Jasnych Błoniach o godz. 15.00.

Tegoroczne hasło przewodnie: „Nie bądź cicho!” nawiązuje do odważnego reagowania w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z działaniami godzącymi w ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz do jasnego stawania w obronie prawdy o ludzkim życiu i jego godności. Bez strachu, wątpliwości i zaciemniania znaczeń. Nie bądź cicho – reaguj, gdy wiesz, że ktoś myśli, bądź namawia do aborcji… gdy sprzedawane są środki wczesnoporonne… gdy propagowane jest In vitro… gdy pochwalana jest eutanazja… gdy zacierane są granice prawdy o człowieku…

Jak zawsze punktem kulminacyjnym Marszu, jest Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej p.w. św. Jakuba, gdzie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do czego wszystkich gotowych podjąć się 9-miesięcznej modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego, gorąco zachęcamy.