Uroczystość Chrystusa Króla


  • 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” ma skupiać nas na świadczeniu własnym życiem o Panu Jezusie.
  • Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce zgromadzeni w ubiegłym tygodniu na Konferencji „podkreślają, że nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami trudnej sytuacji na granicy polsko – białoruskiej. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina”, z poszanowaniem prawa i bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki prosi o modlitwę za mieszkańców terenów przygranicznych, Straż Graniczną, Wojsko i Policję, Polaków, Białorusinów i wszystkich migrantów. Na ogólnopolskiej stronie Caritas można się dowiedzieć jak Kościół angażuje się w pomoc na granicy i w jaki sposób można wesprzeć te działania.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 10.00 i 16.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie w innym czasie.
  • W osiem dowolnie wybranych dni listopada możemy uzyskać odpusty zupełne ofiarowane za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza, nawet tylko w sposób duchowy i modlitwa za zmarłych. Ponadto trzeba spełnić zwykłe warunki odpustu, którymi są: stan łaski, modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca świętego, przyjęcie Komunii św. oraz wolność od przywiązania do grzechu.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pragniemy złożyć podziękowanie Państwu Krzysztofowi i Lucynie Baranowskim, oraz Panu Erwinowi Kocur za ich posługę muzyczną w czasie liturgii. Niech św. Cecylia wspiera Was w sprawach, które są dla Was ważne.
  • W poniedziałek przed Eucharystią modlimy się litanią do św. Jana Pawła II, we wtorek koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek, na adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30.
  • Wszystkim życzymy pokoju w sercu, dużo czasu na modlitwę i wielu łask za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej.