Uroczystość Najświętszej Trójcy – ogłoszenia


  • Trójjedyny Bóg, to prawda, którą da się przyjąć tylko wiarą. W świecie rzeczy materialnych trzy nigdy nie równa się jeden. Świat przenikający, przekraczający materializm, wkraczający w spoglądanie na Boga Samego ugiąć się musi przed logiką, aby przyjąć Miłość – Ojca i Syna i Ducha Świętego
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 2000, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawujemy w tygodniu o 1930, zaś w niedziele o 930. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • 3 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 1000, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Łukęcina. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7 oraz Rodzina Państwa Lao oraz Państwo Koziccy i Kowal. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Agnieszka Tałajkowska i Pani Katarzyna Pietrzak. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty (na ul. Bursztynowej): Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie. Prosimy Was, abyście zaangażowali się w procesję, poprzez pomoc w niesieniu różańca, baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Pana Adama prosimy o czuwanie nad bezpiecznym przejściem procesji. Pokażmy naszą miłość do Jezusa Chrystusa przez nasze przygotowanie i uczestnictwo w tym wielkim święcie.
    Z uwagi na brak możliwości zachowania odpowiedniego dystansu między uczestnikami procesji, proszę wszystkich o użycie maseczek nie tylko w kościele ale również w trakcie procesji.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym, zaś w piątek możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 2130.
  • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy członków Koła Żywego Różańca i wszystkich wiernych na modlitwę różańcową połączoną z nabożeństwem czerwcowym o godz. 1930.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, nie licząc celebransów i asysty. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.