Uroczystość Najświętszej Trójcy


  • Trójjedyny Bóg, to prawda, którą da się przyjąć tylko wiarą. W świecie rzeczy materialnych trzy nigdy nie równa się jeden. Świat przenikający, przekraczający materializm, wkraczający w spoglądanie na Boga Samego ugiąć się musi przed logiką, aby przyjąć Miłość – Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 20.00 , a w niedziele o godz. 10.00 i 16.30. Nabożeństwa majowe, a potem czerwcowe w naszym kościele sprawujemy w tygodniu o 19.30, zaś w niedziele o 9.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Łukęcina. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7 oraz Rodzina Państwa Lao oraz Państwo Koziccy i Kowal. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Agnieszka Tałajkowska i Pani Katarzyna Pietrzak. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty (na ul. Bursztynowej): Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie. Prosimy Was, abyście zaangażowali się w procesję, poprzez pomoc w niesieniu różańca, baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Prosimy o czuwanie nad bezpiecznym przejściem procesji. Pokażmy naszą miłość do Jezusa Chrystusa przez nasze przygotowanie i uczestnictwo w tym wielkim święcie. Tego dnia sprawować będziemy również Mszę św. o 16.30.
  • Dziś dzień Matki, pamiętajmy o nich w modlitwie, wypraszając opiekę NMP Matki całego Kościoła wszystkim żyjącym, a zmarłym niech Gwiazda Morza wyprasza niebo. W naszych modlitwach prośmy o pokój dla kobiet, które odrzuciły dar macierzyństwa.
  • W tym tygodniu O. Łukasz Biedalak świętował dziesięciolecie święceń prezbiteratu, zachęcam do modlitwy za dostojnego jubilata. Niech Wasze modlitwy będą umocnieniem w przeżywaniu daru kapłaństwa i inspiracją do jeszcze pełniejszego posługiwania Wam drodzy Bracia i Siostry.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym, zaś w piątek możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 2130.
  • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Rozpoczniemy je o godz. 1900 Medytacją Maryjną, następnie odmówimy Różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP i zakończymy je Eucharystią.
  • W kalendarzu liturgicznym w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, w piątek święto nawiedzenia NMP. W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn i pocztówki z Łukęcina oraz informacje o pielgrzymce na Litwę na przełomie maja i czerwca.
  • Boże błogosławieństwo, opieka NMP Królowej Polski oraz wstawiennictwo św. naszych świętych patronów niech towarzyszą nam w naszym codziennym życiu i misji, do której ciągle wzywa nas Duch Święty.