Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


 • Decyzją Ojca Generała Br. Paweł Golonka zostaje skierowany do pracy w paulińskim klasztorze Na Skałce w Krakowie. Brata Pawła pożegnamy w najbliższą niedzielę – 11 czerwca – ofiarując w jego intencji Mszę Św. o godzinie 10.00, a potem zapraszamy na spotkanie do klasztornej stołówki. Dziękujemy Bratu Pawłowi za jego pracę i poświęcenie, życząc błogosławieństwa w realizowaniu powołania drogą rad ewangelicznych. Brata Pawła zastąpi Br. Adam Kiełkiewicz.
 • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 20.00, a w niedziele o godz. 10.00 i 16.30. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odbywają się one o godz. 19.30, a w niedzielę o 9.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
 • 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami Łukęcina. Układ ołtarzy pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7 oraz Państwo Lao oraz Państwo Koziccy i Kowal. Drugi: Pani Natalia Ligęza, Pani Katarzyna Pietrzak, Pani Marianna Mikołajczyk. Trzeci ołtarz: Pani Leokadia Taras i Pani Inga Wybierek. Czwarty: Koło Gospodyń Wiejskich z Łukęcina. Prosimy, aby wierni zaangażowali się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu i nagłośnienia. Zachęcamy by okna domów ozdobić obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Do asysty zapraszamy ministrantów, a dziewczynki do sypania kwiatów. Pokażmy naszą miłość do Jezusa Chrystusa przez nasze przygotowanie i uczestnictwo w tym wielkim święcie.
 • W Boże Ciało będziemy również sprawowac Mszę św. o 16.30.
 • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym, zaś w piątek po Mszy św. możliwość adorowania w ciszy Najświętszego Sakramentu do 21.30.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • W dniach od 26 do 29 października bieżącego roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka ta ma mieć charakter skupienia i duchowego odnowienia. Zwiedzać będziemy Sanktuaria Maryjne: klasztory paulińskie na Jasnej Górze, w  Leśniowie i w Brdowie. Koszt to 720 zł, zaś zapisać się można u Pani Marty osobiście lub pod numerem telefonu 667196440. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce naszych parafian, jak również przyjaciół i gości naszej parafii, oraz chętnych z okolicznych miejscowości. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na stoliku pod chórem.
 • O. Łukasz zaprasza we wrześniu na Pielgrzymkę w Bieszczady. Na trasie Pielgrzymki: Wrocław, Przemyśl, Komańcza, Jezioro Solina, Zagórz, Sanok, Góra św. Anny i wiele innych atrakcji – szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach na stoliku z publikacjami.
 • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn, oraz pocztówki z Łukęcina.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Archidiecezji.
 • Miłość Ojca ofiarująca dla odkupienia nas wszystkich Syna Przedwiecznego niech napełnia nas Duchem Miłości. Niech Trójjedyny w swojej dobroci powołuje i odnawia nas w postępowaniu drogą ku świętości.