V niedziela Wielkiego Postu


  • Następna niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 1000. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.
  • Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 1800. Liturgia Wielkiego Piątku również o 1800, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o 2000. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali czas na modlitwę i przeżywanie najważniejszych dni roku liturgicznego.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 1700, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 1630, a Gorzkie żale w niedziele o godz. 930. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieża).
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: poniedziałek o godz. 1650 litania do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. We wtorek o 1650 modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do 1830 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Dziś po każdej Eucharystii będzie możliwość zakupu palmy wielkanocnej. Zostały one wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, a środki zebrane z ich sprzedaży zostaną przekazane na ich cele statutowe. Palmy będą dostępne jeszcze przed Mszami w Niedzielę Palmową.
  • W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można składać ofiary na kwiaty i elementy dekoracyjne do grobu pańskiego oraz na świecę paschalną.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy 8 kwietnia z katedry kamieńskiej o godzinie 2000. Trasa prowadzi do Pustkowa, zaś w drodze powrotnej wiedzie przez Łukęcin. Szczegóły na plakacie lub stronie internetowej www.edk.org.pl.
  • W dniach 16-19 czerwca organizowana jest pielgrzymka z Kamienia Pomorskiego w Góry Świętokrzyskie. W planach m.in. Święty Krzyż, Św. Katarzyna czy Sandomierz. Koszt to 1100 złotych. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeniowej.
  • Spotkanie Jezusa z grzeszną kobietą było dla niej nową szansą do życia w Bogu. Dla wszystkich z nas niech będzie przypomnieniem o wychwalaniu Pana za Jego miłosierdzie i łaskę, która poprzez codzienne wybory może stać się udziałem każdego z nas.