V niedziela Wielkiego Postu


W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

W następnym tygodniu nastąpi zmiana porządku mszy św.: w poniedziałek o godz. 16.00., we wtorek o godz. 8.00., w środę o godz. 17.00., w czwartek o godz. 8.00., w piątek o godz. 17.00. i w sobotę o godz. 8.00.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.

Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii w Niedzielę Palmową po nabożeństwie Gorzkich Żali.

Tradycyjnie w Wielki Piątek chcemy przeprowadzić nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W minionym roku również w naszej parafii to nabożeństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, byście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.