VI Niedziela Zwykła


  • Dzisiejsza niedziela jest w Kościele katolickim przeżywana jako XXXII Światowy Dzień chorego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy niosą krzyż cierpienia, czy to duchowego czy fizycznego.
  • W Środę Popielcową – 14 lutego – rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Ten znak przypomina nam, że jednym z istotnych wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty i nawrócenia. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 16.30, a Gorzkie żale w niedziele o godz. 9.30.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godzinie 17.00, zaś w niedziele o 10.00 i 16.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • Zapraszamy na nasze parafialne nabożeństwa – w poniedziałek przed Mszą św. odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II modląc się w intencjach rodzin, we wtorek przed Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, we środę po Mszy św. odprawiamy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn i pocztówki z Łukęcina.
  • Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski.