Wielki Tydzień


 1. Dziękujemy dobremu Bogu za tegoroczne rekolekcje wielkopostne, za o. Grzegorza który je wygłosił i za każdego uczestnika rekolekcji. Niech Maryja, Patronka naszej parafii wyprosi nam trwałe owoce nawrócenia!
 2. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Po mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.
 3. Spowiadamy każdego dnia przed Mszą świętą.
 4. Nowe śpiewniki z których już korzystamy kosztowały 2.700 zł. Zebraliśmy 1868 zł. Brakujące 832 zł obiecał uzupełnić anonimowy ofiarodawca. Czcigodnym donatorom dziękujemy, a wszystkim życzymy aktywnego korzystania ze śpiewników i modlitwy, która prawdziwie płynąć będzie z serca!
 5. Serdecznie dziękujemy Paniom: Barbarze Kołodziej i Marcie Miodońskiej za przygotowanie kościoła na niedzielę. W następny piątek o sprzątanie prosimy Panie: Agnieszkę i Weronikę Tałajkowski oraz Panią Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy Wam za tę wytrwałą posługę – wszyscy z niej korzystamy.
 6. Wielki Post trwa do godzin popołudniowych w Wielki Czwartek. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczniemy o godzinie 18.00 wprowadzi nas w  Triduum Paschalne. My też jako uczniowie zasiądziemy z Panem Jezusem do Posiłku, którym jest On Sam. Po komunii św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji. Po Wieczerzy Pańskiej zapraszamy wszystkich parafian i gości na Misterium Męki Pańskiej, które przygotowuje o. Marcin z młodzieżą Zespołu Szkół Społecznych z Dziwnowa. Adoracja do godz. 20.30.
 7. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00. Zapraszamy do niej wszystkich parafian i gości. W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Piątkowa Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a po niej Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę morza. Po drodze krzyżowej zapalimy znicze za tych, którzy nie wrócili z morza.
  Warto w tym dniu pamiętać, że celem postu jest pewien rodzaj ascezy, która ma nam pomóc – poprzez umartwienie – lepiej rozważyć tajemnice śmierci Pana Jezusa. Konkretne ograniczenia, co do posiłków są jedynie narzędziem, nie celem samym w sobie.
  W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10.00, 12.00, i 14.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i wyciszenia.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy przynieść świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
  Triduum Paschalne to najważniejsza Liturgia w roku kościelnym. Niech nasze zajęcia w tych dniach będą podporządkowane udziałowi w Liturgii, a nie odwrotnie. Wyraźmy naszą wiarę i wdzięczność za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.
 9. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.00 i 16.30.