Wielki Tydzień


 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Po mszy św. o godz. 10.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Poświęcenie palm również podczas mszy św. o godz. 16.30.
 2. W poniedziałek o godz. 16.50. litania do św. Jana Pawła II.
 3. We wtorek o godz. 16.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy przed i po każdej mszy św. oraz w Wielką Sobotę.
 6. Do środy trwa zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień naszej wdzięczności za dar i Sakrament Eucharystii oraz Sakrament Kapłaństwa. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja do godz. 20.00.
 8. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji od godz. 10.00. W godzinę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. a po liturgii Droga Krzyżowa ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub małych zniczy, które poniesiemy w czasie nabożeństwa, a na końcu zostawimy nad morzem ku czci tych, którzy nie wrócili z morza. W tym dniu wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Bardzo proszę o wpisanie się na listę adoracji, która znajduje się na stole.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa od godz. 10.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.10.00, 12.00, i 14.00.  W tym czasie będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy, aby na Liturgię przynieść ze sobą świece, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Tak ułóżmy sobie swoje zajęcia, abyśmy jak najliczniej uczestniczyli w Liturgii. Niech będzie on wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia, jakiego dokonał Jezus Chrystus.
 10. Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00 i 16.30. Podobny porządek mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.
 11. Do środy trwa zbieranie ofiar pieniężnych na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie państwa Michalskich za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie Marię Walczak i Halinę Błaszczak oraz Pana Tadeusza Musialskiego. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.