Wniebowstąpienie 2022


1. Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 20:00, a w niedziele o godz. 10:00 i 1630. Nabożeństwa Majowe, a od środy Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele pół godziny przed Mszą św. W tygodniu o 19:30, zaś w niedziele i święta o 9:30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
2. Zachęcamy do udziału w naszych cotygodniowych nabożeństwach: W środę po wieczornej Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do 21:30.
3. Od piątku przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, jest ona połączona z nabożeństwem przed Mszą Św., która przypada w przyszłą niedzielę, a w drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej Patronki Archidiecezji. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny.
4. Natomiast w tym tygodniu: w poniedziałek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, święto w naszej archidiecezji, we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę – wspomnienie św. Justyna męczennika, jest to też Dzień Dziecka, w czwartek wspomnienie męczenników św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na kolejne I sobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP na godz. 19.00
6. W dniach 16-19 czerwca organizowana jest pielgrzymka z Kamienia Pomorskiego w Góry Świętokrzyskie. W planach m.in. Święty Krzyż, Św. Katarzyna czy Sandomierz. Koszt to 1100 złotych. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeniowej i ulotkach na stoliku pod chórem.
7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła dostępny jest parafialny biuletyn z komentarzem do dzisiejszej Liturgii Słowa.
8. Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i otwartości serc na działanie
Ducha Św. pośród codziennych obowiązków.