X Niedziela Zwykła


  • Decyzją Ojca Generała Br. Paweł Golonka zostaje od jutra skierowany do pracy w paulińskim klasztorze Na Skałce w Krakowie. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie do klasztornej stołówki. Dziękujemy Bratu Pawłowi za jego pracę i poświęcenie, życząc błogosławieństwa w realizowaniu powołania drogą rad ewangelicznych. Brata Pawła zastąpi Br. Adam Kiełkiewicz, którego serdecznie witamy polecając jego posługę w Łukęcinie Jasnogórskiej Pani, której do tej pory posługiwał na Jasnej Górze.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 20.00, a w niedziele o godz. 10.00 i 16.30. Za dwa tygodnie wakacyjny porządek Mszy niedzielnych tzn. 7.00, 9.00, 10.30 i 20.00. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Odbywają się one o godz. 19.30, a w niedzielę o 9.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym, zaś w piątek po Mszy św. możliwość adorowania w ciszy Najświętszego Sakramentu do 2130.
  • W wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. W środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaś w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W dniach od 26 do 29 października bieżącego roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka ta ma mieć charakter skupienia i duchowego odnowienia. Zwiedzać będziemy Sanktuaria Maryjne: klasztory paulińskie na Jasnej Górze, w  Leśniowie i w Brdowie. Koszt to 720 zł, zaś zapisać się można u Pani Marty osobiście lub pod numerem telefonu 667196440. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce naszych parafian, jak również przyjaciół i gości naszej parafii, oraz chętnych z okolicznych miejscowości. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na stoliku pod chórem.
  • O. Łukasz zaprasza we wrześniu na Pielgrzymkę w Bieszczady. Na trasie Pielgrzymki: Wrocław, Przemyśl, Komańcza, Jezioro Solina, Zagórz, Sanok, Góra św. Anny i wiele innych atrakcji – szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach na stoliku z publikacjami.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn, oraz pocztówki z Łukęcina.
  • O. Bazyli pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Służbie liturgicznej ołtarza – lektorom i ministrantom, Panu organiście, panom niosącym krzyż i baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim, którzy ołtarze postawili i ustroili. Szczególne podziękowania składa Panu Adamowi Bogusz, którego pominął w podziękowaniach po procesji. Dziękuje wszystkim, którzy obecnością i aktywnym uczestnictwem głosili Jezusa Chrystusa.
  • Serdecznie zapraszamy 16-18 czerwca do naszego paulińskiego seminarium w Krakowie, młodzież męską (od klasy maturalnej), aby wejść w szczególny czas modlitwy i skupienia ku rozeznaniu swojej drogi życiowej. Koszt – ofiara dobrowolna. Więcej szczegółów na stronie powolania.paulini.pl
  • Chrystus wchodzi w życie każdego z nas, powołuje tych, których chce. Otoczmy powołanych do służby Bożej modlitwą, aby bez obawy szli za Jezusem na każdym etapie realizacji ich powołania i życia. Nas wszystkich niech umacnia swoją łaską w postępowaniu ku świętości.