XXI Niedziela Zwykła


  • Do 3 września włącznie Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 20.00, a w niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30 i 20.00; od 4 września Msze św. w tygodniu o godzinie 17.00, zaś w niedziele o 10.00 i 16.30. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwa: w poniedziałek 10 minut przed Mszą św. litania do św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. We wtorek modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do końca sierpnia codziennie po wieczornej Mszy św. możliwość adorowania w ciszy Najświętszego Sakramentu do 21.30.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do sakramentu pojednania od 19.30. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 21.30. W maju rozpoczęliśmy cykl pięciu nabożeństw pierwszosobotnich wynagradzających Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie z nich sprawowane będzie 2 września o godzinie 1900. Nabożeństwo rozpocznie się medytacją Maryjną, zaś po części Różańca jego zwieńczeniem będzie uczestnictwo w Eucharystii. Po nabożeństwie wymiana tajemnic Koła Żywego Różańca.
  • W poniedziałek święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W dniach od 26 do 29 października bieżącego roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowy plan pielgrzymki i kontakt z organizatorami znajduje się na stoliku pod chórem.
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie pocztówki z Łukęcina. W zakrystii można również zakupić tygodnik Niedziela.
  • Niech wyznanie Piotra będzie obecne wciąż w naszym życiu, abyśmy nie tylko uznawali Chrystusa za Mesjasza, ale swym życiem świadczyli o naszej do Niego przynależności. Maryja pokorna Służebnica Pana niech wspomaga nas w trudach naszej codzienności.