XXXIII Niedziela Zwykła


  • Msze św. w niedziele sprawujemy o 10.00 i 16.30, a w tygodniu o 17.00. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również na spowiedź w innym czasie.
  • Zapraszamy na nasze parafialne nabożeństwa – w poniedziałek przed Mszą św. odmawiamy litanię do św. Jana Pawła II modląc się w intencjach rodzin, we wtorek przed Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, we środę po Mszy św. odprawiamy nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30. Zachęcamy w listopadzie do modlitwy za zmarłych, pamiętajmy o tych, którzy tak bardzo czekają na pomoc płynącą z ziemi.
  • W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – kapłana, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, we środę wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. męczenników wietnamskich – Andrzeja Dung-Laca i towarzyszy.
  • Przyszła niedziela – ostatnia w roku liturgicznym będzie Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami odmawiając publicznie Akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa rodzaju ludzkiego (O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego…).
  • Na stoliku pod chórem znajdziecie nasz parafialny biuletyn i pocztówki z Łukęcina oraz kartki na listopadowe wypominki.
  • Na nadchodzący tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, i dobrego przeżycia czasu danego od Boga.