Zesłanie Ducha Świętego


 

W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej. Msza św. o godz. 20.00.

Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele po mszy św. o godz. 10.00.

We wtorek o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W środę po mszy św. wieczornej o godz. 20.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym.

W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Paniom: Leokadii i Marzenie Kowal dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła parafialnego. W następną sobotę zapraszamy Panie: Agnieszkę i Weronikę Tałajkowski oraz P. Mariannę Mikołajczyk.

W 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Przez uczestnictwo w mszy św. oraz procesji eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę w rzeczywistą obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina.

O godz. 10.00. msza św., a po niej procesja. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Państwo Lao oraz Pani Kozicka. Drugi Pani Ligęza, Państwo Pietrzakowie i Pani Mikołajczyk. Trzeci ołtarz Pani Taras i Państwo Bogusz. Czwarty, Pan Musialski, Pani Wybierek i Pani Agnieszka. Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu krzyża procesyjnego, feretronów i baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto wyznania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. Pana Sołtysa Antoniego prosimy o dostarczenie drzewek do ozdoby ołtarzy.