Zesłanie Ducha Świętego


   1. Dziś po mszy św. o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych i konferencja dla Koła Żywego Różańca.
   2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbywa się w dni powszednie po mszy św. o godz. 20.00, a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
    3. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. O  godz. 19.50. litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin, a po niej msza św. 
    4. We wtorek o godz. 19.50. koronka do Miłosierdzia Bożego.
    5. W środę o godz. 20.00. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym.
    6. W czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czasie mszy św. wieczornej będziemy się modlić o świętość życia duchowieństwa oraz pobudzać działania zmierzające do zwiększenia liczby powołań do kapłaństwa.
    7. 11 czerwca o godz. 10.00 sprawowana będzie msza św. dziękczynna za posługę O. Dariusza Szuby, który po sześciu latach opuszcza naszą parafię i będzie posługiwał na Jasnej Górze. Wszystkich parafian, dobrodziejów i gości, którym bliski jest O. Dariusz zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    8. 15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Przez uczestnictwo w mszy św. oraz Procesji  Eucharystycznej wyznamy publicznie naszą wiarę w rzeczywistą  obecność naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba i Wina. O godz. 10.00. msza św., a po niej wyruszy procesja tradycyjną już trasą ulicą Morską. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w miejscach, w których tradycyjnie były umiejscowione. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy bloków nr 5 i 7, Pani Lao oraz Pani Kozicka. Drugi Pani Ligęza, Pani Pietrzak, Pani Mikołajczyk. Trzeci ołtarz Pani Taras i Pani Wybierek. Czwarty Pan Musialski i Pani Agnieszka.
    Zachęcamy również do zaangażowania się w samą procesję, poprzez pomoc w niesieniu baldachimu. Ozdóbmy nasze okna obrazami, emblematami religijnymi, flagami. Niech to będzie nasze wielkie święto dawania wiary w obecność Boga, który do nas idzie. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. Do udziału zpraszamy dzieci I komunijne. Pana Sołtysa Antoniego prosimy o dostarczenie drzewek do ozdoby ołtarzy.
   9. Serdecznie dziękujemy Pani Mari Walczak i Panu Tadeuszowi Musialskiemu przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła w następną sobotę prosimy Panie: Agnieszkę i Weronikę Tałajkowskie oraz Mariannę Mikołajczyk. Dziękujemy Wam za troskę o kościół parafialny.