Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia


  • Tchnienie życia, które powołuje do istnienia pierwszych ludzi, znajduje odzwierciedlenia w tchnieniu Pierwszego z ludzi – Jezusa Chrystusa na Apostołów. Jest to życie w rzeczywistości Zmartwychwstania, życie uwolnione od lęku śmierci. W tchnieniu Ducha Świętego otrzymujemy życie uwolnione od lęku, śmierci grzechu jako, że nawet kiedy nie umiemy się modlić Paraklet wstawia się za nami, On jest usprawiedliwieniem i nadzieją każdego, kto w Nim pokłada nadzieję. Radując się wolnością poddawajmy się tchnieniom Ducha, aby odróżnić wolność od swawoli.
  • Msze św. sprawujemy w tygodniu o godz. 2000, a w niedziele o godz. 1000 i 1630. Nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawujemy w tygodniu o 1930, zaś w niedziele o 930. Spowiadamy przed Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym, zaś w piątek do 2130 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Archidiecezji. W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 20 osób, nie licząc celebransów i asysty. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.