Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia


Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich, niech nas uzdalnia do mężnego wyznawania naszej wiary.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msza św. o godz. 20.00.

Trwa miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską i rozważaniem w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. W piątek 1. czerwca rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe, w którym będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 20.00. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać na kartkach w skrzynkach drewnianych, które znajdują się w wejściu do kościoła.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 19.30.

W piątek będziemy obchodzić Dzień Dziecka.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. i nabożeństwie czerwcowym wymiana tajemnic różańcowych.

Drodzy Parafianie. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze niech zostaną umiejscowione w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku. Pomyślmy już dziś o przygotowaniach do dekoracji Ołtarzy. Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. Bardzo proszę Panów o zgłoszenie się do noszenia baldachimu w czasie procesji.

Są wolne intencje mszalne – po mszy św. zapraszamy do zakrystii.